Харків

 
 

Харків
ХАРКІВ
(погляд львів’янки)

ПЕРШЕ ВРАЖЕННЯ
Вперше у Харкові я побувала восени 2003 року. Останні дні листопада були тоді похмурими, морозними, проте безсніжними. Перше „грандіозне” враження – захоплення площею біля вокзалу. Друге – „широкі” трамваї (у Львові трамвайчики більш „витончені” в розумінні їх місткості та ширини колії)...
Вдруге у Харкові я побувала восени 2006 року. Перше враження – знайома площа, знайомий вокзал… Друге – масштабність міста, ширина вулиць, жахливі дороги…
Третє, четверте і т. д… позитивні

ЛЮДИ
Мешканці міста відрізняються від майже провінційних львів’ян заклопотаністю та поспіхом, на порядок вищим темпом життя. Навіть в плані швидкісного пересування в метро, особливо в години пік, люди виглядають інакшими. Поспішають інакше. На вулицях і в метро значно більше іноземних студентів, ніж у Львові. Люди, як правило, доброзичливі. На запитання „як пройти” чи „як проїхати…” відповідають охоче ті, хто вже поспішає менше за інших, тобто пенсіонери. Один представник цієї вікової категорії вирішив просто біля місця, де палає „Вічний вогонь” розповісти нам (львів’янам) про деякі історичні факти. Не давши можливості втрутитись в його монолог пішов дуже задоволеним. Як мало іноді потрібно для того, щоб бути щасливим.

МІСТО
Одним з найцікавіших об’єктів у Харкові є ЗООПАРК. Безперечно, місце це привабливе для маленьких діточок та їх батьків, любителів природи і … зоологів. Слони, бегемоти, ведмеді, змії, риби, птахи... Багато тваринок на невеликій території – особливе видовище!!!
У Харкові надзвичайно багато пам’ятників, архітектурно-мистецьких витворів, зелених насаджень. Є і бруківка. Найгарніший в світі пам’ятник Т. Г. Шевченку, градусник-гігант, найкращий в Україні вокзал – далеко не повний перелік „дивовижних” творінь рук людських. Є і церкви, і люди які відвідують служби. Відзначу і харківських ювелірів, а ще тих, хто причетний до дизайну. Вони – справжні шанувальники герпетології.
Взагалі, Харків – це великий вулик!!!

МОВА
Переконливо стверджую, що з людьми на вулицях найкраще спілкуватися російською мовою. Так простіше. Менше запитань та непорозумінь. Українську мову на вулицях, в метро та інших громадських місцях не чула… Винятки – оголошення станцій метро, вокзал. Не думаю, що „мовне питання” належить до категорії „надзвичайно актуальні” в Україні. Просто є ті, хто особливо зацікавлені у „роздуванні” мовних та інших скандалів.


16.12.2006


Создан 16 дек 2006  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником