Замок Тустань

 

Замок Тустань

Про одну із перлин Сколівщини - руїни замку ТустаньЗамок Тустань у Карпатах
Мальовниче село Урич, що у Сколівському районі Львівської області, розташоване з обох боків стрімкого гірського потоку. Неподалік біля церкви є музей, в якому експонуються просто дивовижні речі, знайдені науковцями ХХ століттями поблизу Урицьких скель і на місці замку. Це фрагменти побуту, зокрема глиняного і скляного посуду, зброї та багато-багато усього древнього. На місці, де колись був замок, зараз височіють скелі, які стрімко підіймаються вгору. Про існування замку промовисто говорять рештки штучного муру, склепіння, вирубані заглибини, печери, сходи, під скельні коридори. Неподалік від скель, де був замок, видніється інша група скель, відома під назвою Гострий Камінь. Існують легенди про підземні ходи від Урицьких скель до лісу, а також про те, ніби вони сполучені з Гострим Каменем. Кажуть, що під скелями є сховища, у яких заховані скарби.
Іван Франко дуже любив гори, а особливо Урицькі скелі. В 1884 році він вів першу туристську групу студентської молоді з Борислава через Східницю – Урич – Корчин – Бубнище.
Обов’язково завітайте до древнього села Урич, відвідайте музей і самі скелі, загляньте у глибокий колодязь, внутрішні стінки якого порослі мохом, що дивовижно сяє. Про казкові краєвиди із самих скель годі й говорити... Про це говорять фотографії і дивовижні спогади. Мені це місце в Сколівських Бескидах показав хороший друг (філософ і політолог), мешканець сусіднього села Підгородці – Василь Варгас. В першу чергу йому мушу висловити свою подяку, завершуючи короткий нарис про Урицькі скелі.

Ольга Федонюк
Цитована література:
Тимчишин Я., Савка М., Тимошенко П. Подорожі по Львівщині. – Львів: Каменяр, 1967. – С. 346-348


Создан 05 авг 2006  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником