Про те, як своїми руками виготовити шпаківню чи синичник

 
 

Про те, як своїми руками виготовити шпаківню чи синичник
Весна не за горами. І щоб птахам не так важко жилося, мусимо і ми щось для них зробити. От, наприклад, затишні шпаківні чи синичники.
Весна завжди приносить радість, бо з’являються перші квіти, перші зелені стебельця, перший весняний гомін птахів...
Чимало людей у зимовий період допомагали птахам. Кормові столики та годівнички пернаті відвідували аби поживитися чимось смачненьким. На моєму балконі теж цієї зими птаство бенкетувало. Були і синички і горобці і сойки. Раніше до моїх вікон прилітали дятли та повзики скуштувати сальця.

Аби виготовити власними руками синичник, необхідно зовсім не багато матеріалів і певні знання. От, наприклад, необхідно знати яких розмірів птаха, на яку розрахована „хатка”, з якого матеріалу її виготовити.

У синичнику може оселитися не лише представник роду Parus, тобто синиці, а й мухоловка, горихвістка, повзик. В шпаківнях крім шпаків частенько оселяються синиці, дятли, дрібні сови.

Штучні гніздівлі найкраще виготовляти із дощок, а не фанери. Фанера та інші тонкі матеріали погано зберігають тепло і швидко псуються. Всередині пташина „хатка” має бути не ідеально гладенькою, а з нерівностями, за які пташенята могли б чіплятися кігтиками, коли вилітатимуть на зовні. Аби в гніздівлі було сухо, необхідно залишати невеличкі щілини розміром з сірничок. Якщо вони будуть більшими, то виникатимуть протяги, що для птахів дуже шкідливо. Фарбувати гніздівлю не обов’язково. Крім виведення пташенят, штучні гніздівлі можуть використовуватися птахами протягом року і для ночівлі та в якості укриття в негоду. Синичники вивішують на дерева на висоти 3-4 м, шпаківні -5-6 м. Іноді старі штучні гніздівлі потребують ремонту. Крім того, їх щороку необхідно чистити та дезінфікувати. Чистку та дезінфекцію найкраще проводити восени.

Зовнішня висота синичника повинна становити 20-30 см, щілина (льоток) для птахів – 3,0-3,5 см, відстань від дна до щілини – 15 см, діаметр дна – 11 см.

Зовнішня висота шпаківні повинна становити 30 см, щілина (льоток) для птахів – 4,5-5,0 см, відстань від дна до щілини – 18 см, діаметр дна – 15 см.


Використане джерело літератури – Бондаренко В.Д. Внимание: птицы! Львов: Вища школа. Изд-во при Львовском ун-те, 1981. – С. 101-103


Создан 26 фев 2006  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником