Середньовіччя в Липниках.

 

Середньовіччя в Липниках.

Лицарські бої...4 травня 2008 року у військовому містечку Липники (біля Львова) відбулося середньовічне свято, участь у якому взяли воїни в кольчугах, шоломах і з мечами у руках. Показові поєдинки споглядали солдати строкової служби, мешканці військового містечка та гості. Загалом, святковий настрій не зіпсував ні дощ, який час від часу накрапав ні похмура погода. Варто зазначити, що у містечку проживає не одна сотня людей, серед яких чимало молоді. Проте, у попередні роки, та й взагалі, за час існування цього населеного пункту, подібних свят тут ще не було.
Мечі дзвінко вдарялися в обладунки воїнів, удари змушували здригатися від болю. Сила і відвага, мужність і гідність бійців – чесноти, яких бракує, мабуть, чи не кожному з глядачів. Бо не кожен наважиться взяти меч в руки, не кожен зможе одягти кольчугу… Не кожен у сучасному світі солодких спокус дбає про своє тіло, чистоту думок й відвагу. Сучасний чоловік чи жінка є переважно, нажаль, жалюгідним нащадком своїх великих предків. Відростити пивне пузо, слухаючи при цьому популярну попсу чи «шансон» - ось сучасність, саме те, чого досягають люди. А ще – гроші, дорогий і нікчемний мотлох і «прагнення кращого життя». Звісно, мову не веду про конкретних людей, а наводжу узагальнюючий образ сучасного українця. Та це лиш моє суб’єктивне судження. Тому, хтось в праві і не погоджуватись з такою думкою чи гостро засуджувати її.
Повертаючись до святкового дійства, зазначу, що відважні лицарі продемонстрували не лише свій хист у бойовому мистецтві, але й творчий підхід у вогняному дійстві. Музичний супровід свята потішив вуха любителів «злегка металевої», проте, зовсім не рицарської музики. Хоча, остання не дуже часто й звучить на великих середньовічних дійствах типу «Тустанівських свят».
Загалом, свято вдалося! Розчарування не відмічалося на обличчі жодного з глядачів. Організатори й учасники свята заслужили найвищої похвали й подяки за демонстрацію відваги, сили, бойової краси та безкорисливості…


Ольга Федонюк
4.05.08


Создан 04 мая 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником