Ландшафтний заказник „Липниківський”

 

Ландшафтний заказник „Липниківський”

природаЛандшафтний заказник „Липниківський”: чарівність і гіркі реалії
Чимало казкових та мальовничих куточків є на Львівщині. Одне із таких місць – ландшафтний заказник „Липниківський”. Він розташований у Пустомитівському районі Львівської області . Тут є і річка і ліс і хвилястий рельєф, а також дивовижне багатство флори та фауни. Усе це в поєднанні перехоплює подих і додає наснаги. Мабуть, кожному, хто хоча б раз побував у заказнику є про що згадати: чисте й ароматне повітря, розмаїття барв квітів і зелені, чарівні співи птахів…
Багата у порівнянні з іншими регіонами тут фауна земноводних. Мешкають в цій місцині окрім рівнинних видів – тритонів гребенястого та звичайного ще й два карпатських види – тритони альпійський та карпатський. Останні два занесені до списків Червоної книги України (1994). Серед безхвостих амфібій поширені трав’яна жаба, ропуха, кумка червоночерева, квакша та інші види. Мешкають тут і 3 види ящірок: ящірка прудка, ящірка живородна, веретільниця ламка. Птахів у заказнику теж чимало. Тут можна побачити і лелек двох видів – лелеку білого та рідкісного лелеку чорного, канюків та інших хижих птахів, одуда, дятлів та багато інших.
Рослинний світ особливо дивує ранньої весни, коли цвітуть перші лісові квіти. Це анемони, ряст, фіалки, печіночниця звичайна, квасениця звичайна та інші.
Проте, говорячи про приємне мимоволі згадується і сумне. Зокрема, сміття. Його справді чимало не лише у великих містах, а й у селах, і що найбільш прикро – ще й на території об’єктів природно-заповідного фонду. Добре відпочивши на природі, більшість людей чомусь забувають про те, що вони були в гостях…де залишили після себе безлад. Мало кого бентежать купи сміття, понівечені та зрубані дерева і кущі, згарища тощо.
От так поступово крок за кроком руйнуються природні екосистеми, біднішає розмаїття рослин та тварин, деградують землі… Доки не зміниться світогляд і не відновиться прадавнє шанобливе ставлення людини до природи, доти деградаційні процеси прогресуватимуть і сьогоднішня чарівність заказника перетвориться на спогад про минулу незайману красу…

Ольга Федонюк
18.04.2007


Создан 21 апр 2007  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником