КОРОНОВАНА ГОВЕРЛА

 

КОРОНОВАНА ГОВЕРЛА

ПРО ГАЛА-ТУР "СТВОРИ КОРОНУ УКРАЇНІ"КОРОНОВАНА ГОВЕРЛА

 

           27 серпня 2011 року на найвищій горі України відбулася грандіозна подія – коронація. Живу корону створили учасники туру із різних куточків України – Львова, Чернівців, Києва, Дніпропетровська, Сум, Херсона, Білої Церкви, Луганська та інших міст. У сходженні взяли участь понад 70 людей, серед яких наймолодшому учаснику – чотири роки, а найстаршому – сімдесят три. Були й серед учасників велосипедисти, яким вдалося першими, разом із своїми велосипедами вибратися на Говерлу.


       Згідно програми першого дня, планувалися: збір учасників на вокзалі Івано-Франківська, переїзд до Яремче для сніданку, переїзд на базу «Заросляк» поблизу Говерли, інструктаж з техніки безпеки, сходження на гору, коронація вершини, фотографування та відео зйомка, після спуску – вручення дипломів учасникам сходження, повернення до готелю у Яремче на театралізоване шоу «Гуцульське весілля», святкова вечеря. Другий день: сніданок, екскурсія до центру Яремче на ринок карпатських сувенірів та водоспад Пробій, переїзд до Манявського водоспаду, обід у Надвірній та приїзд до Івано-Франківська.

     Зранку 27 серпня збір учасників на залізничному вокзалі Івано-Франківська відбувся організовано. Кожен у подарунок отримав чудову кепку із логотипом події. В подальшому це допомагало розрізнити «своїх» серед «чужих» при сходженні на Говерлу чи у інших місцях. Чотири автобуси із учасниками події курсували дорогами Івано-Франківщини. Мандруючи, учасники мали змогу познайомитися і поспілкуватися між собою.

       Після сніданку у Яремче, автобуси вирушили у дорогу, що вела до бази «Заросляк». Прибувши на місце, перед учасниками події постали дивовижної краси краєвиди – височенні гори із тисячами смерек, чарівна річка, трави, квіти, а головне – чисте повітря, вдихати яке хотілося знову і знову. Підкорення Говерли почалося після інструктажу провідників, які згідно правил вели нашу численну групу усю дорогу. Шлях почався у лісі, де на витоптаній ногами туристів стежині, визирали покручені наче гігантські павутини, корені смерек. Далі був вихід на полонину, де стежина вела нас поміж заростей ялівцю та поодиноких гірських сосен. З кожним кроком і подихом, наближаючись до вершини, довкола визирали все нові і нові вершини Чорногіського хребта і більш віддалених гір. Мальовничі краєвиди фіксували численні фото- і відеокамери. Усе побачене перехоплювало подих у тих, хто сходив вперше, і, звісно, надихало та окрилювало й тих, хто вже бував у цих місцях. Через те, що у нашій групі були учасники різного рівня підготовки та різного віку, сходження тривало надзвичайно довго – три години. Діставшись вершини, кожен відчув, мабуть, щось своє. Для когось це грандіозна перемога, для когось – подвиг. Найвища точка України коронувалася завдяки представникам із різних регіонів. Це особливо цінно. Ставши у коло, учасники взялися за руки і здійняли їх до неба. Панував гарний настрій. Лише позитивні емоції залишилися у серцях учасників події. Сонце почало гратися із хмарками, то ховаючись, то визираючи, прохолодний вітерець змушував рухатись, а над сусідніми горами падав дощ… Повертаючись назад, кожен залишив часточку свого серця, своє бажання і молитву на вершині. Кажуть, що усе загадане обов’язково збудеться, якщо в це вірити. Повернувшись до бази «Заросляк», кожен, хто підкорив вершину, отримав диплом учасника національного гала-туру «Зроби корону Україні». Це додало урочистості та знаковості події.

          Ввечері 27 серпня втомлених, але щасливих учасників сходження на Говерлу чекала ще одна цікава подія. У готелі «Рубель» самобутній гуцульський колектив запросив усіх на весілля. Обряди, стрій, музичні інструменти, танці, кухня, місцевий колорит – усе це не залишило байдужим нікого. Більшість із гостей побували вперше на гуцульському весіллі, тому й враження отримали неповторні. Галасливе гуцульське весілля із цимбалами та трембітою, народними костюмами, обрядами, смачними наїдками та напоями залишилося в пам’яті гостей як яскрава картинка із легенди про серце Карпат, про закоханих Йванка та Марічку.

28 серпня після сніданку учасники коронації Говерли прибули на Яремчанський ринок. Яскравими барвами на сонечку вигравали місцеві різьблені вироби, гуцульські топірці, ткані ліжники, вишивані блузки та різноманітний крам. Поблизу ринку серед велетенських каменів звивається, наче змія, гірська річка Прут. Її пороги настільки бурхливі, як почуття закоханих…

Після відвідування порогів на річці Прут та ринку, автобуси рушили в дорогу до Манявського водоспаду. Останній виявився справжнім красенем, що заховався серед лісу в горах. Цей водограй красувався у сонячних променях, наче чарівний юнак, у серці якого живе велике кохання. Його вода прохолодна, життєдайна, сильна та цілюща…

Після обіду у Надвірній слідувала мандрівка до Івано-Франківська, де й відбулося прощання і від’їзд учасників по домівках.

          Після побаченого та почутого, щирі і теплі слова подяки хочеться висловити організаторам події – Андрію Найденку, Андрію Ротовському, чарівній Альоні Зубченко та іншим, хто причетний до події. Організація на найвищому рівні!

 

Ольга Федонюк

 

31 СЕРПНЯ 2011 РОКУ

 Создан 31 авг 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником